Moje wykształcenie

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplom magistra psychologii uzyskałam w 1986 roku. Uzupełniając wykształcenie konieczne do uprawiania zawodu psychoterapeuty, ukończyłam szkolenie Vademecum Gestalt organizowane przez Instytut Terapii Gestalt oraz całościowe szkolenie do Certyfikatu Terapeuty Poznawczo-Behawioralnego i otrzymałam certyfikat nr 142, wydany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Ponadto ukończyłam kurs "Hipnoza w Psychoterapii i Medycynie" organizowany przez Polski Instytut Psychoterapii Integratywnej, kurs "Program psychoterapii dla Dorosłych Dzieci Alkoholików w podejściu psychoterapii integracyjnej" organizowany przez Instytut Psychologii Zdrowia, kurs Terapia Schematu organizowany przez CTPB , kurs "Terapia Par i Małżeństw w Paradygmacie Poznawczo-Behawioralnym" oraz wiele innych szkoleń tematycznych, które wybieram pod kątem przydatności w pracy z klientem indywidualnym i parami małżeńskimi/związkami partnerskimi.


Jak pracuję

Bazując na zdobytym wykształceniu oraz wieloletnim doświadczeniu terapeutycznym, w swojej pracy łączę różne nurty psychoterapii głównie terapię poznawczo-behawioralną z terapią gestalt.

Jestem właścicielką i pomysłodawczynią miejsca o nazwie DIADA Gabinet Psychologiczny i Psychoterapeutyczny. Nazwa gabinetu nawiązuje do definicji pary:
Diada albo para jest to określenie najmniejszego liczebnie zbioru społecznego składającego się tylko z dwóch osób. W niektórych sytuacjach diadę określa się jako najmniejszą liczebnie grupę społeczną np. parę małżeńską (definicja SJP).

To podkreśla podstawowy profil mojej pracy - oprócz terapii indywidualnej, z ogromnym zaangażowaniem i przyjemnością podejmuje współpracę z parami, które przeżywają kryzys w swoim związku.

Każdy cykl spotkań rozpoczynam od spotkania konsultacyjnego, w trakcie którego rozpoznaję problem i podejmuję decyzję czy potrafię pomóc, a następnie wybieram najbardziej odpowiednią formę pomocy.

Dbam o to, aby sposób pracy dostosować do zgłoszonego problemu i ustalonych wspólnie celów terapii, uwzględniając niepowtarzalne potrzeby każdej osoby, jej sposób myślenia, spostrzegania świata, życiowe doświadczenia i zasoby wewnętrzne. Praca jest moja pasją, a tym, co mnie samej sprawia największą radość, jest satysfakcja moich klientów, którzy znajdują nowy sens w życiu, motywację do zaplanowania zmian i siłę do ich wprowadzenia.

Staram się być dostępna dla moich klientów, jeśli sytuacja tego wymaga. W gabinecie w Stanisławowie Drugim, w komfortowych warunkach, w atmosferze dyskrecji i zaufania, mają Państwo możliwość indywidualnie regulować czas spotkania, czyli zamówić jednorazowo kilka godzin terapii oraz w razie konieczności pozostać na miejscu dłużej, aby odpocząć od swoich problemów, wyciszyć się. Ta forma terapii szczególnie dobrze sprawdza się w pracy z parami, które zmęczone kryzysem w związku, potrzebują szybkich rozwiązań.

W gabinecie w Warszawie pracuję najczęściej w sposób standardowy, umawiając się na godzinne sesje raz w tygodniu

Formy pomocy

Indywidualna psychoterapia krótkoterminowa to pomoc osobom przeżywającym kryzysy osobiste najczęściej wynikające z trudnej zmiany sytuacji życiowej lub szukającym rozwiązania konkretnego problemu. Terapia zajmuje od kilku do kilkunastu spotkań, zwykle z częstotliwością raz w tygodniu, sesje 50- 55 minutowe.

Indywidualna psychoterapia długoterminowa to pomoc osobom zmagającym się z problemami, które trwają dłużej, cierpiącym z powodu objawów o dużej uciążliwości. Czasami trudno na początku ustalić dokładny czas trwania terapii, zwykle zajmuje około roku, sesje raz w tygodniu, 50- 55 minutowe, jeżeli jest potrzeba to również częściej i dłużej.

Terapia par (małżeńska) to pomoc parom przeżywającym kryzys w związku, szukającym porozumienia. Długość i czas trwania terapii określana jest indywidualnie, może to być kilka - kilkanaście 60 minutowych sesji w systemie cotygodniowym lub intensywne kilkugodzinne sesje powtarzające się codziennie aż do czasu rozwiązania najpilniejszego konfliktu i osiągnięcia porozumienia.


Gdzie pracuję

Pracuję w dwóch miejscach. Pacjentów z Warszawy zapraszam do gabinetu przy Placu Wilsona, gdzie w kameralnej atmosferze Starego Żoliborza możecie Państwo odetchnąć od gwaru wielkiego miasta i bez pośpiechu zatrzymać się przy swoich kłopotach. Natomiast pacjentów z północnych okolic Warszawy, takich jak Legionowo, Pułtusk, Serock, Wieliszew, Nowy Dwór Mazowiecki, Nieporęt, Radzymin, Marki, Wołomin, Jabłonna, zapraszam do nowootwartego ośrodka w Stanisławowie Drugim, gdzie w przepięknej scenerii lasów znajdziecie Państwo wytchnienie, relaks, komfort ale przede wszystkim profesjonalną pomoc. Więcej na stronie www.diada.waw.pl
Warszawa, ul. Toeplitza 2 lok.71, przy placu Wilsona
tel. 793 111 222
e-mail: mawudarczyk@gmail.com


© 2016 Małgorzata Wudarczyk - Psycholog Warszawa

realizacja: kmitapiotr.pl